Bloog Wirtualna Polska
Jest 1 259 635 bloogów | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS

Zdjęcia w galeriach.


Nowy adres bloga

środa, 17 sierpnia 2011 17:12

Hejka :-). Od teraz blog ten będzie prowadzony pod nowym adresem: 

 


www.koty6.blogspot.com

 

 


Zapraszam serdecznie, mrruuuu...

 

papapapapapa 


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (15) | dodaj komentarz

Po dłuugiej nieobecności ;)

środa, 06 lipca 2011 16:22

Przyznaję się bez bicia, że ostatnio trochę zaniedbywałam tego bloga. Ostani wpis był bodajże 2 lata temu! Postaram się teraz częściej tu zaglądać, zwłaszcza że zaczęły się wakacje (w tym również i dla mnie) :-). Na razie zamieszczam nowe zdjęcia Smerfetki. 

 Podziel się
oceń
0
1

komentarze (8) | dodaj komentarz

:-)

wtorek, 11 września 2007 21:20
Witam, w dzisiejszym, krótkim wpisie pozwolę sobie na małą dygresję a to z powodu małej rocznicy;-). Otóż dziś właśnie (chyba dziś), o ile się nie mylę, mija rok istnienia tego bloga.... Czyli rok pisania moich wypocin na temat kotów, rok istnienia w sieci, no, no, no.  A oto małe statystyczne podsumowanko moich dotychczasowych poczynań na tej stronce jak i również jej popularności wśród czytelników:-)
StatystykiWartość
Licznik odwiedzin480
Liczba wpisów46
Liczba komentarzy do wpisów23
Liczba zdjęć w galeriach52
Liczba komentarzy do zdjęć9
Liczba wpisów w księdze gości10
Czas istnienia blooga

364 dni 

Mam tylko nadzieję, że wkrótce mimo wszystko grono czytelników tego bloga się powiększy... :-D 

papapapapapa 


Podziel się
oceń
0
1

komentarze (14) | dodaj komentarz

Happy Birthday to You Smerfetka!

czwartek, 30 sierpnia 2007 12:40

 Witam, mam zaszczyt ogłosić wszem i wobec, iż moja kotka obchodzi dziś trzecie urodziny;-). Czyli w przeliczeniu na wiek ludzki to chyba coś powyżej 25 lat. Poważny wiek, jednak Smerfetce nie przeszkadza on by nadal zachowywać się jak małe kociątko. A więc wszystkiego najlepszego Smerfetko@)-->-->--!! Spełnienia marzeń i żebyś nadal była z nami szczęśliwa. To tyle w dzisiejszym wpisie, pa pa!

papapapapapa


Podziel się
oceń
1
0

komentarze (9) | dodaj komentarz

Przykładowe problemy człowieka z kotem-załatwianie się poza kuwetą

środa, 06 czerwca 2007 19:53

Znaczenie moczem przez naszych futerkowych ulubieńców w każdym miejscu w domu, poza kuwetą może stać się prawdziwą plagą, zwłaszcza gdy w domu tym mieszka kilka kotów. Koty (w odróżnieniu od psów oczywiście, ha ha ;-)) szybko uczą się zakopywać swoje odchody w specjalnie do tego wyznaczonym miejscu (moja kotka, nie chwaląc się, już po pierwszym dniu spędzonym u nas, kiedy to moja mama w locie przeniosła ją z kuchni do kuwety z wystającą częściowo kupką, wiedziała doskonale, gdzie powinna się załatwiać:-]). Jednak co zrobić, gdy nasz pupil od samego początku lub nagle z sobie wiadomych powodów zaczyna znaczyć moczem meble i dywany? Można by stwierdzić, że "idealnym domu"  karygodnego zachowania kota nie można w żaden sposób usprawiedliwić. Nic bardziej mylnego! Kot nigdy nie robi niczego, dlatego, że jest niedobry, niegrzeczny czy złośliwy. Nasi podopieczni zazwyczaj postępują niezgodnie z naszymi oczekiwaniami tylko wtedy, gdy z jakiegoś powodu czują się nieszczęśliwi, zagubieni lub mają zachwiane poczucie bezpieczeństwa. Najczęściej winnym złego postępowania kota jest człowiek przez swoje niedopatrzenie, skrajny brak empatii, czy zaniedbywanie zwierzęcia. A oto kilka przykładowych powodów dla  których kot niechętnie korzystka z kuwety:

1. "Miaauu, nie czuję się dobrze. Mam zapalenie pęcherza, biegunkę i ciągle chce mi się siusiu. Nie zdążam do kuwety, do której w dodatku mam daleko" 

 

2. "Mrau, jestem już stary i chcę korzystać z kuwety w domu!"

 

3. "Mryyy, w domu nie ma kuwety, a kot sąsiadów przestraszył mnie ostatnio, gdy załatwiałem się pod drzewem. Nie będę więcej sikać w pośpiechu!"

 

4. "Mam tę samą kuwetę od czasu, gdy byłem kociątkiem. Trochę od tego czasu urosłem i niewygodnie mi się w niej teraz kopie."

 

5. "Mrruuuuuuuu, muszę dzielić kuwetę z innym kotem! Nie przepadam za tym skończonym idiotą, chcę mieć własną!!!!"

 

6. "Mój współlokator nie pozwala mi korzystać z naszej kuwety. Twierdzi, iż należy ona wyłącznie do niego."

 

7. "Właściciele nie czyszczą mi regularnie kuwety, ponieważ jest zamykana i nie czują, że się załatwiłem. Jak tam wchodzę łzawią mi oczy i okropnie śmierdzi!!!!!!"

 

8. "Moja kuweta stoi przy misce z jedzeniem. To bardzo obrzydliwe i bardzo niehigieniczne:-%"

 

9. "Pies gapi się na mnie, kiedy załatwiam się do kuwety. Czemu choć w takich chwilach nie mam minimum prywatności???!!"

 

10. "Kuweta stoi obok pralki, a ta często włącza się samoczynnie w nocy. To trochę stresujące...."

 

11. "Muszę korzystać z kuwety, która stoi w widocznym miejscu i kot sąsiadów robi do mnie miny przez okno, kiedy się załatwiam(>_<)".

 

12. "Ostatnim razem, jak skończyłem sikać do kuwety, mój właściciel wepchnął mi pastylkę do gardła. Więcej tam nie pójdę!"

 

13. "Mruuuu, moim paniom zachciało się pewnego dnia zmienić żwirek w MOJEJ KUWECIE  na kołki. Nie podobał mi się ten zapach i miałam trudności z zagrzebaniem odchodów. Więc załatwiłam się na łóżku Asioni:8, mru." SMERFETKA;-) 

papapapapapa 


Podziel się
oceń
0
1

komentarze (33) | dodaj komentarz

Katar nie tylko dla ludzi

piątek, 11 maja 2007 19:55

Dane personalne choroby

Imię i nazwisko:    Koci katar

Nazwa fachowa:     Wirusowe zapalenie nosa i tchawicy

Rodzina:                 Wirusy ;-[

Znaki szczególne:  katar, ropny, śluzowaty wyciek z nosa kota, kaszel, kichanie, łzotok, gorączka (nawet do 40 stopni), apatia, odwodnienie, a także utrata apetytu, nadżerki i owrzodzenie w jamie ustnej i opuchnięcie stawów i kulawizna u kociąt :-%

Miejsce bytowania:   górne drogi oddechowe zwierzęcia

Preferencje personalne: głównie koty, dla ludzi zaś choroba ta jest niegroźna ;-)

Charakterystyka

Źródło zakażenia: kontakt z chorym na katar kotem, ogólnie rzecz biorąc wirus ten jest przenoszony drogą kropelkową 

Jak zapobiegać? Jak leczyć?: najczęściej za pomocą odpowiednich antybiotyków i inhalacji. Ponieważ koci katar osłabia węch a to powoduje utratę apetytu przez naszego pupila, powinniśmy dbać o utrzymanie kociego nosa i pyszczka we względnej czystości. Może być także konieczne podanie kroplówki kotu aby nie dopuścić do odwodnienia zwierzęcia. Kocie jedzenie powinno być w tym czasie lekkostrawne i aromatyczne. Choroba ta w większości przypadków jest na szczęście uleczalna. Źle lub całkowicie nieleczona może jednak wywołać zapalenie płuc, ślepotę, ciężkie zapalenie spojówek i jamy nosa, a nawet doprowadzić do śmierci zwierzęcia.  Najskuteczniejszym środkiem zapobiegawczym jest szczepienie. Pierwsze powinno nastąpić w wieku 8 tygodni.

papapapapapa

 


Podziel się
oceń
0
1

komentarze (15) | dodaj komentarz

Dziś Międzynarodowy Dzień Kota!

sobota, 17 lutego 2007 20:10

Uroczyście ogłaszam, że dziś, 17. lutego, koty mają swoje święto (nawet mi się zrymowało, ja cię kręcę!).  Z tej okazji wszystkim kotom na świecie, życzę wiele radości, udanych łowów, zawsze pełnej miseczki i wielu powodów do mruczenia, zaś tym bezdomnym życzę, aby znalazły ludzi, którzy je przygarną i otoczą miłością, tak wielką, na jaką tylko może zasłużyć sobie KOT. Niestety, wiele kocich obieżyświatów bez dachu nad głową nie przypuszcza nawet, że ma w ogóle jakieś święto. Dla kotów domowych zaś, które mają za opiekunów niepoprawnych kociarzy (patrz wpis o kociomanii) ten dzień również nie wyróżnia się zapewne niczym szczególnym. Dla nich każdy dzień w roku jest światowym dniem kota:-):-):-). A na dokładkę wierszyk  Franciszka Klimka:

 

Pomnik

Choćby byłoby z tym sporo

zabiegów i kłopotu

może to niezły pomysł

postawić pomnik kotu?

 

 

Mógłby stanąć ten pomnik

gdzieś, w samym środku miasta,

powinien być tak duży,

aby inne przerastał.

 

 

Powinien być świetlisty,

by własnym blaskiem świecił,

by w sposób oczywisty

wciąż zaciekawiał dzieci.

 

 

Żeby zaczęły pytać

w przedszkolu, w domu, w szkole,

dlaczego właśnie kotek

stoi na tym cokole,

 

 

jakie jego zasługi,

co jest w nim niezwykłego,

trzeba, żeby pytały

co, jak, kiedy, dlaczego...

 

 

A że próżno by pytać

babci, mamy czy taty,

może wtedy się ockną

luminarze oświaty

 

i ktoś dzieciom opowie,

czym naprawdę są koty,

i pomniejszy w ten sposób

skalę ludzkiej głupoty.

papapapapapa


Podziel się
oceń
0
1

komentarze (5) | dodaj komentarz

Mała ciekawostka z życia kotów

środa, 14 lutego 2007 14:06

Cześć, na pewno wszyscy wiedzą (a nawet jeśli nie, to przypominam), że dziś obchodzimy Walentynki(*-*)(*-*)(*-*). Z okazji tegoż jakże szacownego święta, życzę wszystkim zainteresowanym znalezienia tej drugiej połowy oraz przeżycia jedynej w swoim życiu wielkiej, pięknej, aż po grób mniiiiiiiłooooooooościiiii (ach rozmarzyłam sięęęęęserceserceserceserceserce). A na dokładkę małe co nie co z życia kotów. No i zdjęcie Smerfetki, mojej październikowej walentynki (zobaczycie jaka słodka była, gdy miała parę miesięcy).

 

 

Czy wiesz, że....

- jak dowodzą naukowcy koty również śnią! Sny te są krótkie, trwają ok. 6 minut. Podobno zwierzak podczas snu leciutko porusza ogonem, nieznacznie drgają mu też uszy. Zdarza się, że przy tym mruczy lub sapie. Jednej tylko rzeczy naukowcom nie udało się jak dotąd określić: co się śni kotu???:-)   

 

- Kot okazuje zadowolenie, gdy delikatnie głaszcze się jego futro lub drapie między uszami. Wystarczy dokładnie go obserwować, by wiedzieć, kiedy ma ochotę na pieszczoty. Podchodzi wówczas do nas z podniesionym ogonem i trąca głową w nogę;-) 

 

 

  

 

serceserceserceserceserceserceserce


Podziel się
oceń
0
1

komentarze (14) | dodaj komentarz

Szczepić kota, czy też nie szczepić? Profilaktyka jak zawsze górą.

poniedziałek, 12 lutego 2007 19:47

Jak już wspomniałam w poprzednim wpisie, kot, jak każda żywa istota, nie jest wolny od chorób.  Profilaktycznie można jednak zaszczepić swego pupila przeciwko najniebezpieczniejszym kocim chorobom zakaźnym. Jak pwszechnie wiadomo, łatwiej (i taniej) jest zapobiegać niż leczyć. Zwłaszcza, że wiele z kocich chorób zakaźnych może się okazać dla naszego podopiecznego śmiertelna. Katar koci, panleukopenia, białaczka, wścieklizna to tylko niektóre z nich.  Nie zapominajmy też o odpowiednio częstym odrobaczaniu zwierzęcia (do 12. tyg. życia co tydzień,dalej w razie potrzeby co trzy miesiące, w przypadku zaś zdrowych kotów, które nie wychodzą na dwór odrobaczanie może być rzadsze). Zabieg ten uwalnia kota od ewentualnych pasożytów układu pokarmowego, takich jak glisty i tasiemce. Ponieważ pasożyty te mogą zostać przeniesione na człowieka, profilaktycznie leczy się już młode kocięta. Zarówno odrobaczanie jak i szczepienia należy wykonywać w określonym cyklu. W przeciwnym razie tracą one swoje lecznicze właściwości. Poniżej zamieszczam tabelę podstawowych szczepień dla kota:

 

                                       Podstawowe szczepienia

                        Panleukopetia  Koci katar  Białaczka  Wścieklizna  PIF 

Wiek: 9.tydz.               tak                   tak              tak              -               -

         12.tydz.               tak                   tak              tak            tak             -

         16.tydz.                 -                        -                  -                 -             tak  

         19.tydz.                 -                        -                  -                 -             tak

         1 rok                    tak                  tak                tak           tak           tak

         2 lata                    -                      tak                tak           tak           tak

         3 lata                   tak                   tak               tak            tak           tak

         4 lata                    -                      tak                tak           tak            tak

 

Źródło: Koty; zwierzęta w domu- wyd. Wiedza i Życie

             Koty; encyklopedia hodowcy- wyd. Skarbnica wiedzy

Na dzisiaj to tyle, do zobaczonka następnym razem:-).  Wkrótce postaram się zamieścić kolejne wpisy z charakterystyką poszczególnych chorób (kota, oczywiście:-D).  Goodbye everyone!

papapapapapa 

ps: Jak widać, powoli dojrzewam już psychicznie na jutrzejszy angielski(o_o) 


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (28) | dodaj komentarz

Koty, święta, ciepełko domowe i te pe....

czwartek, 21 grudnia 2006 18:14

Mrrrrrrrrrrrruuuuuuuuuuu, właśnie zeszłam z grzejnika i pomyślałam, że warto by było wprowadzić nieco bardziej świąteczny nastrój szaty graficznej blooga. Moja pani leni się więc zajęłam się tym ja!

  

  

   

  

I co i co i co???? Ja najładniej ze wszystkich wyszłam (oh, oh jestem taka fotogeniczna). Dla niewtajemniczonych informuję, iż moja podobizna znajduje się na końcu, mrrrruuuu.

Ale do rzeczy: ja i moja Pani życzymy Wam wszystkim Wesołych Świąt, szczęśliwego Nowego Roku, ciepła domowego, karpia wybornego i niech Mikołaj (święty) niech w końcu przyniesie TE PREZENTY!!! No i pociechy z kotów, choć przez chwilę pomyślmy (ciepło) o tych biedakachserceserceserce, które święta spędzają zazwyczaj na dworzu. I przydałoby się przy okazji spełnić dobry uczynek i uchylić okna w naszych piwnicach.  One nie mają tego komfortu co ja, domowa kotka, mrrrruuuuu:-|obcy:-/

To tyle, jeszcze raz : "Wesołych Świąt!":-)serce:-Dserce;-)serce:D 


Podziel się
oceń
1
0

komentarze (11) | dodaj komentarz

Mrrrruuuu, czyż trzeba dodawać więcej???

poniedziałek, 18 września 2006 20:38

Witam na wypasionym bloogu poświęconemu kociej tematyce. Znajdziesz tu wszystko, co chciałbyś wiedzieć o futerkowych, mruczących indywidualistach.

To mój pierwszy bloog o kotach i w ogóle pierwszy w sieci, dlatego też proszę o wyrozumiałość, jeśli chodzi o częstotliwość kolejnych wpisów jak i również “jakość” szaty graficznej.

Jestem urodzoną kociarą, więc temat mojego blooga jest taki, a nie inny J . Od dwóch pięęęknych lat jestem szczęśliwą opiekunką całkiem białej i wyjątkowo kochanej koteczki o imieniu Smerfetka (hhmm, Smerfuniu, bardzo cię proszę w tej chwili zejdź z szafy i przestań bawić się komórką pani! Przepraszam to nie do Was, oczywiście) .

Na dobry początek przedstawię wszystkim zainteresowanym krótkie sekwencje i aforyzmy znanych (i tych mniej znanych) ludzi na temat tych uroczych stworzeń. W miarę stopniowego rozwijania się blooga postaram się przybliżyć Wam nieco historię trudnej przyjaźni dwóch indywidualistów, kota i człowieka

(swoją drogą trafiła kosa na kamień J ), a także kocie potrzeby i przyzwyczajenia (czyli informacje niezbędne dla przyszłych właścicieli mruczących milusińskich), zasady funkcjonowania kociej psychiki ( w żadnym wypadku nie należy lekceważyć uczuć kotów!), krótkie opisy i charakterystyki poszczególnych ras, kocią anatomię, wychowanie, tryb życia kotów itd., itd., itd. Nie zabraknie też ciekawostek z kociego świata (dowiecie się m.in. jak porozumieć się z kotem i co naprawdę o nas myśli, czy kot ma sny, jaką koty lubią muzykę, czy rozpoznają kolory, itp.). Nie omieszkam też zamieścić paru fragmentów osobistego pamiętnika mojej kotki J (trzeba wiedzieć, że ona również ma co nieco do powiedzenia na tym bloogu, a co!). Mrrrruuuuuuuuuuuu.....

Ciekawostki dla spragnionych wiedzy:

 

“Kto jest wrogiem kotów, w poprzednim wcieleniu był myszą”

 

“Jeżeli człowiek mógłby być skrzyżowany z kotem, udoskonaliłoby to człowieka, kota wręcz przeciwnie”- Mark Twain

 

“Jeżeli jesteś wart tego uczucia, kot będzie Twoim przyjacielem, lecz nigdy niewolnikiem”- Theophile Gauter

 

“Tak naprawdę dom należy do kota. Ty tylko płacisz czynsz”- Autor anonimowy

 

“Koty nigdy nie czują się zagrożone. Są genetycznie niezdolne, by wyobrazić sobie, że ktokolwiek może znielubić coś tak doskonałego, jak one”- Kathy Young

 

“Prawo Garfielda: koty instynktownie wyczuwają dokładny moment przebudzenia swojego właściciela... i dlatego budzą go 10 minut wcześniej”- JM Davis

 

“Problem z kotami polega na tym, że mają ten sam wyraz pyszczka, kiedy widzą ćmę latającą wokół lampy i mordercę z siekierą”- Paula Poundstone

 

“Kot ma zbyt wielką duszę, by nie mieć serca”- Ernest Menaul

 

“Kocia inteligencja jest nieoceniona”- Louis Wain

 

“Nawet najgłupszy kot wydaje się być mądrzejszy od psa”- Eleonor Clark

 

“Jaka jest podstawowa różnica między kotem a psem? Pies myśli tak: Karmią mnie, opiekują się mną, kochają mnie, Oni są Bogami!”. Kot zaś tak: Karmią mnie, opiekują się mną, kochają mnie, więc jestem Bogiem!”- Autor anonimowy


Podziel się
oceń
0
1

komentarze (18) | dodaj komentarz

Zdjęcia w galeriach.


wtorek, 17 października 2017

Licznik odwiedzin:  115 008  

Kalendarz

« październik »
pn wt śr cz pt sb nd
      01
02030405060708
09101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

O moim bloogu

Koty, kotki, kociaczki, kiciusie... Co tak naprawdę wiesz o futerkowych indywidualistach? Oto wypasiony blog dla wszystkich miłośników kotów (dla ich wrogów zresztą też)! Mrruuuuu....

Subskrypcja

Wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać info o nowym wpisie:

Statystyki

Odwiedziny: 115008
Wpisy
  • liczba: 11
Galerie
  • liczba zdjęć: 57
Bloog istnieje od: 4053 dni

Lubię to

Więcej w serwisach WP

Favore.pl

Pytamy.pl